فارسی | English

جستجو

  • کاربران حاضر: 0
  • بازدیدکننده امروز: 65
  • بازدید دیروز: 5,430
  • کل بازدید ها: 3,527,445
  • ورودی موتور جستجو: 49,787

آموزش متوسطه-کارودانش

مسئول اداره اموزش متوسطه:سهیل پرویز پرشکوه

تلفن:۳۳۰۲۶۲۱۸-۰۲۴

 

شرح فعاليت اداره آموزش متوسطه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان

 

 ارائه آموزش های مهارتی و نظارت بر بخش خصوصی

اداره آموزش متوسطه مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان از سال ۱۳۷۹ شروع به فعالیت نموده و در  سال ۱۳۸۰ با پذیرش دانش آموزان کاردانش کشاورزی وارد عرصه آموزش به دانش آموزان روستایی گردید. این اداره تا سال ۱۳۸۷ ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان کاردانش را در دستور کار خود قرار داشت. در مهر ماه سال ۱۳۸۷ با توجه به ارسال دستورالعمل اجرای آموزش های کاردانش توسط بخش  خصوصی از طرف مدیر کل محترم دفتر آموزش های رسمی و حرف کشاورزی مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان اولین مرکزی در سطح کشور بود که تمامی فعالیت های کاردانش کشاورزی را به بخش خصوصی واگذار کرد و خود تنها وظیفه نظارت بر آموزش های ارائه شده توسط بخش خصوصی را عهدار شد که این وظیفه تا کنون ادامه دارد.

مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان در زمان اجرای وظائف آموزشی خود موفق به ارائه ۶۶۲۶۶۱  ساعت آموزش به تعداد ۸۸۳  نفر دانش آموز در  رشته های مهارتی ۱- باغبانی عمومی (زیتون) ۲-  باغباني (گياهان آپارتماني) ۳- باغباني (ميوه هاي هسته دار) ۴-  تكثير وپرورش ماهيان سرد آبي ۵- زراعت (حبوبات) ۶- زراعت (گندم وجو) ۷- كشت گياهان داروئي ۸- مرغداري صنعتي در مناطق ۱- ایجرود ۲- حلب ۳- زنجان ۴- نیک پی ۵- ماهنشان ۶- طارم استان زنجان شده است.

مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان از سال ۱۳۸۷ با واگذاری ارائه آموزش های کاردانش به بخش خصوصی ، وظائف نظارتی خود را بر ارائه این آموزش ها آغاز نمود و موفق شد آموزش کاردانش برای دانش آموز در رشته های مهارتی ۱- كشت گلخانه اي جاليز ۲- تكثيرو پرورش ماهيان سرد آبي ۳- باغباني ميوه هاي هسته دار ۴- زراعت غلات ۵- تعمير موتور تراكتور ۶- باغباني ميوه هاي دانه ريز ۷-  پرورش و توليدات زنبور عسل ۸- زراعت گندم وجو ۹- كشت ديم ۱۰- توليد و پرورش گياهان آپارتماني ۱۱- باغباني زيتون نظارت نماید لازم به ذکر است ارائه این مهارتها در مناطق ۱- ماهنشان ۲- ایجرود ۳- حلب ۴- نیک پی ۵- زنجان ۶- طارم(گیلوان و آببر) ۷-  خدابنده (گرماب) صورت می گرفت.  همچنین نظارت بر اجرا و صدور گواهينامه مهارت براي دانش آموزان استثنايي شاغل به تحصيل در رشته توليدو پرورش گياهان آپارتماني مجتمع آموزشي اتحاد ملي زنجان نیز از سال ۱۳۸۸ بر عهده این مرکز قرار دارد

 صدور گواهينامه كاردانش كشاورزي

مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان در راستای وظائف نظارتی خود تا کنون اقدام به صدور و گواهینامه های  مهارت  در ۳۸ رشته مهارتی برای دانش آموزان کاردانش در سطح استان زنجان نموده است.

 برگزاری آزمون های خود اظهاری

مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان در راستای اجرای شیوه نامه اجرایی آزمون استاندارد های مهارتی کشاورزی شاخه کاردانش و فراهم نمودن بستر مناسب برای ارتقاء دانش ، بینش و مهارت فنی نیروی انسانی شاغل در بخش کشاورزی اقدام به برگزاری آزمون های (سنجش مهارت) نموده است تا از این طریق راه برای ادامه تحصیل شاغلین بخش کشاورزی هموار گرداند. لذا شاغلین بخش کشاورزی که دارای شرایط عمومی زیر باشند می توانند با ثبت نام در آزمونهای سنجش مهارت مراکز آموزش و قبولی در آن گواهینامه مهارت مربوطه را از مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان دریافت داشته و به عنوان دروس مهارتی به دبیرستانهای آموزش کاردانش سازمان آموزش و پرورش ارائه نمایند. لازم به ذکر است این گواهینامه ها مورد تایید سازمان آموزش و پرورش می باشد.

۳-۱-شرایط عمومی شرکت در آزمون خود اظهاری

 دارابودن حداقل مدرک قبولی سوم راهنمایی.

 دارا بودن حداقل ۲۱سال سنبرای آقایان و ۲۰ سال سن برای خواهران.

 دارا بودن کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت ویژه آقایان.

 دارا بودن شرایط جسمانی متناسب با رشته مذکور.

 نداشتن شرایط عمومی ادامه تحصیل در دوره های آموزشی روزانه، مطابق با آئین نامه های وزارت آموزش و پرورش.

 مدارک لازم برای ثبت نام آزمون سنجش مهارت

 تکمیل و ارائه فرم ثبت نام.

 اصل گواهینامه پایان تحصیلات دوره راهنمایی.

 اصل کارت ملی و شناسنامه.

 قطعه عکس ۳*۴ پشت نویسی شده .

 اصل کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت(ویژه آقایان).

 واریز وجه آزمون به حساب اعلام شده از طرف مرکز آموزش جهاد کشاورزی زنجان

 هزینه برگزاری آزمون برای هرواحد عملی مبلغ ۶۰۰۰۰ ریال و برا ی هر واحد تئوری مبلغ ۳۰۰۰۰ ریال می باشد. مبلغ ۱۰۰۰۰۰ ریال نیز بابت هزینه ثبت نام از متقاضیان دریافت می شود.

 پرداخت هزینه برگزاری کلاس آموزشی بر اساس تعرفه های مصوب به مبلغ ۱۵۰۰۰۰ ریال برای هر روز محاسبه می گردد.

 زمان بندی ثبت نام آزمون سنجش مهارت

 زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون سنجش مهارت مطابق جدول زیر خواهد بود. لازم به ذکر است این آزمون همه ساله  در چهار فصل بهار، تابستان،پاییز و زمستان برگزار می گردد.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون خود اظهاری

نوبت آزمون

زمان ثبت نام

زمان برگزاری کلاس

زمان برگزاری آزمون

زمان تحویل گواهینامه

بهار

فروردین

اردیبهشت

خرداد

پایان تیر

تابستان

تیر

مرداد

شهریور

پایان مهر

پاییز

مهر

آبان

آذر

پایان دی

زمستان

دی

بهمن

اسفند

پایان فروردین سال بعد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در آزمون های سنجش مهارت می توانید از لینک زیر استفاده نمائید:

https://www.saamak.ir/site